Düzenli Bakımla Kombinizin Ömrünü Uzatın

ileayazteknk

Düzenli Bakımla Kombinizin Ömrünü Uzatın

Klimalar artık nerede ise her türlü yaşam alanında bulunan çok yaygın kullanılan elektronik aletler arasındadır. Klima bakımı, cihazın verimliliğinin önemi kadar, sağlık açısından da son derece önem arz etmektedir

Klima bakımı özet olarak klima hava filtresinin ve bu filtreyi destekleyen aletlerin temizlenmesi demektir. Genel olarak çıkartılabilir özelliğe sahip hava filtreleri, konusunda uzman teknik ekipçe sökülerek temizletilmelidir. Hava akımını destekleyen filtreler, kanallar vakum sistemi ile temizlenmelidir. Klima temizliği sırasında temizlenen aletlerin kurutulması işlemi, temizliği kadar önem arz etmektedir. Gaz şarjı kontrolü, ses ve görüntü kontrolü, soket bağlantılarının kontrolü, fan ve pervanelerin temizliği ve bakımı da klima bakımını içeren işlemler arasındadır.

 Ne kadar Sürede Bir Bakım Yaptırılmalıdır?

Kullanım sıklığına göre değişmekle beraber on beş günde bir klima temizliğinin yapılması ideal olan süredir.

Klima Bakımı Yapılmasının Önemi

Klima bakımının doğru kişilerce ve doğu periyotlar ile yaptırılması, cihaz ömrünü ciddi şekilde uzatacaktır. Enerji tasarrufu için gerekli olan bakımlar cihazın gereksiz yere yıpranmasını önceden engelleyen uygulamalardır.

Sorunun sonradan fark edilmesi halinde maddi ve manevi oluşabilecek kayıplar, düzenli klima bakımları ile en aza indirilmekte hatta önlenebilmektedir. Daha verimli çalışan cihazlar ile başta enerji tasarrufu olmak üzere çok daha iyi randıman sağlanmaktadır.

Üfleme yolu ile sıcak ve soğuk hava değişimini sağlayan klimalar, bu işlem sırasında filtrelerinde bakteri ve buna benzer sağlıksız maddeleri barındırabilir. Düzenli klima bakımı ile daha sağlıklı bir klima ortamı oluşturulur.

Yazar hakkında

ayazteknk administrator