Klima Gazı İçin Hemen Arayın

ileayazteknk

Klima Gazı İçin Hemen Arayın

Klimanızın yeteri kadar ısıtıp, soğutmadığından yakınıyorsanız, bu makalemizi iyi incelemenizi öneriyoruz.

 Klimanız Düşük Performansla Çalışıyorsa

Yüksek performanslı bir klimanın anlık olarak ısıtma ve soğutma yapması gerekmektedir. Görevini yerine getiremeyen her klimanın mutlaka bir teknik eksikliği var demektir. Konusunda uzman bir teknik servisin burada müdahalesi şarttır. Ayaz teknik olarak ,klimalarda yaşanan olası sorunları yıllardır süregelen tecrübemiz ile sistem altına aldık.

 En Çok Şikayet Klima Gazı

En çok gelen şikayet olan yeteri kadar ısıtma/soğutma yapmayan klimaların gaz problemleri, müşterilerin mağduriyetini katlayan unsurdur. Klimaların içerisinde bulunan ve soğutma/ısıtma sağlayan bu gaz, çeşitli hortum ya da parça gevşekliklerinden dolayı dışarı sızmaktadır. Bu sorun iç ya da dış ünitedeki bağlantılardan kaynaklanabilmektedir. Uzman bir servisin ve elemanın tespit edebileceği bu durum, geçici bir şekilde kapatılırsa tekrar edecektir. Bu durumda verilen servis parası ve harcanan zaman boşa gidecektir.

 Sorunun Kaynağını Tespit Etmek Önemli

Klimanın arızası ne olursa olsun, durumun tespiti çok önemlidir. Tespite göre yapılacak anlık müdahale, ekstra masraftan kurtaracaktır. Klimanın gaz eksikliği ısıtma/soğutma performans düşüklüğünün en büyük sebebidir. Burada önemli olan unsur ise, gazın nasıl ve neden kaçtığının tespitidir. Gazın neden kaçtığını bulmadan basılan yeni gaz, tekrar sızıntı yapabilir. Buradaki maharet ise, kaçağın ana nedenini bulup onarmaktır. Onarılmayan hasar, tekrar tekrar gaz kaçağına sebep olacak; bu da ekstradan zaman ve para kaybına yol açacaktır.

Yazar hakkında

ayazteknk administrator