Klimalarınızın Düzenli Bakımı İçin Hizmetinizdeyiz

ileayazteknk

Klimalarınızın Düzenli Bakımı İçin Hizmetinizdeyiz

            Her sene yenilenen sıcaklık rekorları sonucunda yaz ayları için klimalar zorunluluk olmaya başlamıştır. Sadece sıcaklardan dolayı bunalmak anlamında değil sağlık anlamında da gereklilik doğurmuştur. Kullandıkları teknolojinin gelişmesi sonucunda odanın sıcaklığı haricinde nemi gibi değerleri de ayarlamaya imkan sağlamalarından dolayı insan sağlığında önemli bir noktadadırlar.

 Klima Bakım Gerektirir mi?

             Her klima senelik düzenli bakıma tabi tutulmalıdır. İçerisinde partiküllerin ve biyolojik atıkların tutulduğu filtre belirli bir kapasiteye kadar hizmet verebilmektedir. Kapasitesinin aşılması durumunda beklenen verimde çalışması beklenemez. Sağlık açısından bu şekilde büyük bir etkisi olmasından kaynaklı olarak yapılacak bakımlarda ekipler büyük önem arz etmektedir.

 Bakım Ekibi Eğitimli Olmalı mı?

Teknolojik gelişmelerden dolayı klima bakım ekipleri eğitimlerini sürekli yenilemek ve güncellemek durumundadır. Bakım hizmeti verdiğini belirten firmalar arasında ne yazık ki bu yeterliliğe sahip olmayan bir çok firma mevcuttur. Yeterliliği olmayan ekiplerin yaptığı işlemler sonucunda çok büyük zararlar söz konusu olmaktadır. Özellikle düzgün yapılmayan temizlik işlemleri sağlık açısından sorun yarattığı gibi değerler ölçülmez ise boşa enerji sarfiyatı söz konusu olmaktadır. Bunlar sonucunda maliyetler aşırı yükselmektedir.

 Bakım Ekibi Nasıl Seçilmeli?

Bakım için tercih edilecek firmalarda ilk dikkat edilmesi gereken firma yetkilendirmesidir. Firma yetkili servisleri belirli bir sorumluluk içerisinde olmaları gerektiğinden eğitimleri sürekli yenilenmektedir. Bakılması gereken bir diğer kriter deneyimdir. Çağırdığınız firmanın sektör içerisinde ne kadar süredir faaliyet gösterdiği işine verdiği önem ve bilgi birikiminin göstergesi olacaktır. Aynı zamanda belirli bir referans listesi olması firma için önemlidir. Önceden yaptığı işlemlere dair referanslara bakmanız önemli bir etken olabilir.

Yazar hakkında

ayazteknk administrator